אין ספק בכך שהיום תחום השקעות הנדל"ן  חם ומבוקש מאוד. מצב הנדל"ן בישראל והמצב הכלכלי במדינה גרמו לכך שכיום רבים אינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירה ובוחרים באופציה של דירות להשכרה. כך, הביקוש הגדול להשכרה של דירות הפך את ההשקעות בנכסי נדל"ן למשתלמות ולמבוקשות יותר.

בציבור הדתי, ההשקעה הזו הופכת למשתלמת אפילו יותר. אנשים רבים מהציבור הדתי, ממשפחות ברוכות ילדים, אינם מצליחות לעמוד כלל בתשלומים החודשיים הרבים, ולכן בציבור הזה ישנן משפחות רבות יותר אשר חיות בשכירות. לפיכך, אם אתם מחפשים השקעות נדל"ן איכותיות ומשתלמות לטווח ארוך, חפשו דירות ביישובים או באזורים של קהילות דתיות – תוכלו למצוא שם אופציות רבות שיתאימו לכם.

בתים להשקעה.צילום: עמיעד טאוב
בתים להשקעה.צילום: עמיעד טאוב

השקעות יציבות יותר

בציבור הדתי ניתן למצוא מגוון רחב של נכסים להשקעה שיהיו יציבים יותר ויניבו לכם תשואה טובה יותר. דירות רבות באזורים דתיים מושכרות לטווח ארוך מאוד, וגם ברגע שתרצו למכור אותן, מעצם העובדה שהן נמצאות באזורים דתיים הן יהיו מבוקשות יותר, כך שתוכלו למכור אותן במחירים גבוהים יותר לעומת דירות באזורים אחרים.

איך למצוא את הדירות המתאימות?

אם אתם מחפשים דירות באזורים דתיים בתור השקעות נדל"ן, כדאי מאוד שתתקשרו עם מומחים בתחום, במיוחד אם אתם עצמכם אינכם מגיעים מהאוכלוסייה הדתית או שאינכם מכירים את האזור בו תרכשו את הדירה. ישנם מומחים בתחום הנדל"ן אשר מכירים היטב את האזור ואת הדירות הנמצאות בו ויוכלו לסייע לכם בבחירת הדירה הטובה ביותר עבורכם ועבור הצרכים השונים שלכם.

שימו לב כי לפני שאתם רוכשים דירה להשקעה, ואין זה משנה מאיזה סוג, חשוב מאוד לבדוק כמה דברים:

  • איכות הבנייה – אף על פי שמדובר בדירה להשקעה ולא למגורים שלכם, חשוב מאוד לבדוק את איכות הבנייה של הדירה. דירה בבנייה איכותית תוכל להיות מושכרת בסכום גבוה יותר, ובעתיד תוכלו למכור אותה במחיר גבוה יותר. בנוסף, כאשר איכות הבנייה טובה יותר, תימנעו מעצמכם את הצורך בביצוע תיקונים רבים עבור הדיירים המתגוררים בדירה.
  • מיקום – חשוב לבחור במיקום מבוקש, כך שלדירה שלכם יהיה פוטנציאל גדול יותר וההשקעה בה תהיה משתלמת יותר. בדקו היטב את המיקום של הדירה לפני הרכישה, וכמובן – את השווי של הנכסים הצמודים אליה.
  • גודל – אם אתם רוצים להשקיע בדירה לציבור הדתי, חשוב לוודא שזו תהיה דירה גדולה. רוב הציבור הדתי כולל משפחות ברוכות ילדים, ולכן ככל שהדירה תהיה גדולה יותר – היא תזכה לביקוש רב יותר.