התרוששתם כבר מהחופש הגדול? הרשות להגנת הצרכן יוצאת להגנתכם, ומפרסמת בימים אלו טיפים ועצות לציבור הרחב ובם כיצד תוכלו לחסוך בשבוע שנשאר מהקיץ הזה.


הרשות להגנת הצרכן מפרסמת בימים אלו טיפים ועצות איך לסיים את הקיץ בשלום ובלי חור בכיס. הנה חמישה מהם:
1. חיסכון בכסף דורש תכנון מוקדם. אם אתם נוסעים לפארק, אטרקציה תיירותית , נופש או אפילו רק הצגה או סרט בקולנוע , תמיד תבדקו האם יש לכם דרך להוזיל את העלויות באמצעות הנחות של כרטיסי האשראי שברשותכם או כרטיסי מועדון שמקנים הנחות גבוהות מאוד (לדוגמא: חבר, הסתדרות המורים, בהצדעה וכו'). מדובר בחיסכון עצום של מאות אחוזים עוד בטרם יצאתם מהבית.

צילום: עטרת סילברינג
צילום: עטרת סילברינג

2. לפני שיוצאים לטיול , ובמיוחד טיול עירוני , כדאי לבדוק את האופן המשתלם ביותר של דרכי התחבורה במקום ואליו . במקרים רבים עדיף להגיע לעיר בתחבורה ציבורית ובכך לחסוך בדלק , לחסוך בצורך לחפש חניה ברחבי העיר ולשלם עליה, וגם להימנע מנהיגה בפקקים. מעבר לכך, נסיעה ברכבת ואפילו באוטובוס יכולה להיות חוויה לילדים.

3. אם אתם מתכוונים להגיע ברכבת , תבדקו באיזה אופן הכי משתלם לכם לשלם על כרטיסי הנסיעה. במקרים רבים תגלו כי יש כרטיסים "חופשי יומי" שיאפשרו לכם לעלות על רכבת ואוטובוס כמה פעמים שתרצו במסגרת אזור מסוים . מעבר לכך, ייתכן שאפילו קנייה מראש של כרטיס הלוך-חזור ברכבת עשויה להיות זולה יותר מקניית כרטיס בודד בכל פעם.

4. אחת ההוצאות הגדולות של כל משפחה מחוץ לבית היא אוכל . לכן, ככל שמתאפשר לכם מבחינה לוגיסטית , הצטיידו מראש מהבית בבקבוקי מים ומזון מתאים.אתם הולכים להצגה /אתר בילוי /פארק שעשועים או כל אטרקציה אחרת? קחו בחשבון שמחיר האוכל והשתייה במזנונים באתר יהיה בדרך כלל יקר הרבה יותר. השתדלו להיערך מראש וכך תחסכו לעצמכם עשרות שקלים ואולי אף הרבה יותר מכן , תלוי במספר הילדים.

5. במידה ואתם בטיול או פעילות של יום שלם , יש סיכוי גבוה שתתקשו לא לעצור במסעדה בדרך . גם כאן יש עדיין דרכים לחסוך:
א. שווקים – דרך נהדרת לבלות ולעורר את כל החושים וגם לאכול אוכל משביע , מצוין ובלי "לקרוע" את הארנק.
ב. לחפש מסעדה שיש בה ארוחה עסקית או/ו ארוחות ילדים . החיסכון בארוחות אלו לעומת ארוחה מלאה רגילה במסעדה יכול להגיע למאות אחוזים כשמדובר על משפחה בת מספר נפשות.
ג. לתכנן מראש ולהיערך עם קופונים רלוונטיים.