חופשת הפסח מתחילה הרבה לפני החג, בדיוק בזמן הקריטי של הניקיונות החמודים שלנו רובצים להם בבית מסתובבים בין החדרים עם פירורים ומשמיעים בקולי קולות "משעמם לי" ואנחנו משיבות להן "לא עם האוכל בחדרים פסח…." אז מה אפשר לעשות עם הילדים בשבוע שלפני החג? הרי לכן כמה רעיונות שהם יבלו ואתן תוכלו לנקות.

 בגן החיות התנ"כי בירושלים החליטו שלא לחכות עם הפעילויות המיוחדות לפסח עד לחול המועד, אשר ממילא תמיד מלא במבקרים, ודווקא להתמקד בשבוע שלפני החג, כשילדי בית הספר כבר יצאו לחופשה והגן יותר רגוע ונינוח.

בימים שלפני החג יוכלו המבקרים לראות בדיוק עד כמה מהנה יכול להיות ביעור חמץ אם עושים אותו נכון. הפילים הענקיים שבגן, יעלימו את כל הלחם במקום, בהאכלה מיוחדת מהיד אל הפה. הביקור יחשוף גם לעולם המופלא של בעלי החיים בגן ושל האנשים שאחראים על הטיפול בהם בסדרת מפגשים מרתקת, יאפשר להם להפוך לבלשים ליום אחד ולנסות לאתר את ביציה העזנייה האחרונות בישראל ועוד.

פגוש את המטפל – מפגשים מרתקים עם מטפלי הגן, האנשים שמעבירים כל יום בדאגה לרווחת בעלי החיים. במהלך המפגשים שומעים מהמטפלים על שגרת העבודה בגן, וגם מה עושים במקרים שמחוץ לשגרה, כמו איך מטפלים בכאב שיניים לפיל ואיך מלמדים את הפינגווינים לשחות?

פסח בגן החיות התנכי צילום איתי בלסון 

מתי: בימים א'-ה' 2-6 באפריל בשעה 15:00 באודיטוריום במפלס הכניסה

כתב חידה בלשי: תעלומה בגן החיות – במהלך הביקור בגן החיות, המשתתפים מקבלים כתב חידה, שמטרתו לסייע למצוא את הביצים האחרונות של העוף הדורס הענק – העזנייה הארצישראלית, אשר נחטפו על מנת למוכרן בשוק השחור. כתב החידה יוביל את המבקרים למסע ברחבי הגן, בו הם נדרשים למלא משימות, לאסוף רמזים ולהשתתף בהפעלות שינסו להוביל אותם להצלת העזנייה והחזרתה אל הטבע.

תוך כדי המסע, האורחים ילמדו על בעלי חיים שחיו בישראל ונכחדו, על בעלי חיים שנמצאים כיום בסכנת הכחדה ועל פרויקטים לשימור, רבייה והשבה של בעלי חיים מהשבי אל הטבע.

מתי: בימים ד', ה' 5,6 באפריל בין השעות 10:00 – 15:00

בנוסף, ביעור חמץ מיוחד, בו מאכילים את הפילים בלחם מהיד אל הפה יתקיים בימים ה', א' 6,9 באפריל בשעה  17:00 ומופע קרקס מסעיר של הקרקס המעופף, מלא באקרובטיקה פרועה ועוצרת נשימה יתקיים ביום ג' 4 באפריל בשעות 14:00 ו-14:45 באמפיתאטרון של גן הפסלים.

שעות פעילות הגן: ימים א' – ה' 9:00 – 18:00, שישי וערבי חג 9:00 – 16:30 שבת וחג  10:00 – 18:00

מחיר: ילד (גיל 3-18) 42 ₪, מבוגר 55 ₪ כל הפעילויות כלולות במחיר הכניסה

לפרטים נוספים:2-6750111 0   http://www.jerusalemzoo.org.il/

 

אולי קייטנה?

קרקס פלורנטין הנו קרקס מודרני (ללא שימוש בחיות) שבו אומני הקרקס מתמחים באקרובטיקה אווירית, להטוטי אש, הליכה על חבל, אקרובלנס (שווי משקל בזוג), ריחוף על גבי גלגל ענק, נסיעה על חד אופן, ביצוע תרגילי גמישות, תרגילי טרפז, ג'אג'לינג, ליצנות, ריקוד ותיאטרון רחוב.
שבוע לפני חג הפסח בין התאריכים 2/4-9/4 (כולל), תתקיים קייטנה שבה יתמקד הצוות המקצועי בלימוד מקצועות הקרקס, פיתוח שיווי המשקל, הקואורדינציה, הכושר הגופני וגמישות הגוף, לצד העלאת הדימוי העצמי החיובי, הרגשת המסוגלות, התמודדות עם פחדים, פיתוח עצמאות והגברת הביטחון במסוגלות העצמית. צוות הקייטנה מורכב ממגוון מדריכים מקצועיים ומנוסים, מדריכים חברתיים, צוות טכני וצוות מנהלה ומטרתו להעניק לכל ילד וגם להורים, יחס אישי וקשוב.

ללמוד לעוף בקייטנת קרקס פלונרטין צילום יחצ

שבוע הקייטנה הנו מלא פעילויות המותאמות לפי גילאים ומתוכנן כך שהילדים יפיקו את המירב והמיטב מחוויית הקרקס גם בתור יחידים וגם במסגרת קבוצתית. בקייטנה ילמדו הילדים את מקצועות הקרקס: טרפז סטטי • חישוק אווירי • טיסו בד לייקרה • אקרובטיקה • פירמידות אנושיות • טרמפולינה אולימפית • ג'אגלינג • הליכה על חבל • רכיבה על חד אופן • גמישות • עמידה על הידיים •הליכה על קביים וטרפז מעופף.

חשוב לדעת: ימי הקייטנה ילוו בשתי ארוחות: בוקר על טהרת הכריכים וארוחת צהרים חמה ובריאה. בסיום שבוע הקייטנה יתקיים המופע המרכזי , חוויה נדירה ומרגשת להורים ולילדים יחדיו, מופע המבוסס על הופעה קבוצתית של כל ילדי הקייטנה מול ההורים שבמהלכה ידגימו תרגיל ממתקן או מקצוע קרקס שבחרו להתמחות בו במהלך הקייטנה.

חשוב לציין כי הקייטנה עומדת בדרישות משרד החינוך משרד הבראיות וכיבוי אש והילדים מבוטחים בביטוח מתאם.

אולי טעימה מנופש בחו"ל קרוב לבית?

באתר חמת גדר – פארק הנופש, האטרקציות ומעיינות המרפא היחיד בישראל

באתר חמת גדר מציעים לציבור הדתי חווית נופש ייחודית טרום פסח: בשבוע שלפני החג, בין התאריכים 3-6.4 (ז'-י' ניסן), לינת קמפינג באתר כולל רחצה נפרדת לנשים ולגברים מדי ערב (18:00-21:00 – נשים, 21:00-24:00 – גברים), כאשר לצד הפעילויות המיוחדות באתר שיותאמו לקהל הדתי תתקיים הצגת הילדים של 'פולקע' מערוץ-מאיר(ביום ד').

כפר האוהלים בחמת גדר צ. באדיבות חמת גדר

לקראת האביב יושקו בכפר האהלים מתחמים חדשים:  מתחם משודרג עם 60 אוהלים לבנים, ממוזגים ומפנקים המכילים את כל הדרוש לחופשת קמפינג באווירת נוחות. האוהלים מאובזרים במזרונים, כריות ואפילו שקעי חשמל (כל אוהל מתאים ל- 5 נפשות); מתחם אוהלי האיגלו עם 60 אוהלים מאובזרים במזרונים, כריות וציפיות למזרונים ולכריות – ללא מיזוג (מתאים ל-4 נפשות) והמתחם לאוהבי הקמפינג המסורתי – מתחם לבניית אוהל פרטי אותו הבאתם מהבית, כולל כל ציודכם האישי.  בשטח הלינה מתחם ברביקיו מסודר לנוחיות הנופשים לצד מקררים מרכזים לאחסון המזון, שולחנות וכסאות קמפינג ועוד. בנוסף בשטח האתר גם קראוונים משפחתיים, חדרי אירוח, מלון הבוטיק ספא וילג' ועוד.